Sinem Özonur

  1. Anasayfa
  2. Konuşmacılar
  3. Sinem Özonur
Sinem Özonur

Sinem Özonur

Garanti BBVA, Entegre Düşünce ve Raporlama Yöneticisi

Sinem Özonur, kariyerine 1994 yılında Türkiye sermaye piyasalarında başladı. Kurumsal yatırımcıların Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya bölgelerindeki portföy yatırımları konusunda danışmanlık yapan önde gelen Türk yatırım şirketlerinin uluslararası sermaye piyasaları ekiplerini yönetti. 2003'ten sonra buy-side, fon yönetimi tarafına geçti ve bağımsız bir portföy yönetimi şirketinde Fon Yöneticisi ve Direktör olarak çalıştı.

 

2006 yılında Garanti BBVA'da Yatırım Bankacılığı Yönetmeni olarak göreve başlayan Özonur, yatırım fonlarının dağıtım stratejilerini oluşturdu ve koordine etti. 2007 yılında Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğüne katıldı ve Kasım 2018'e kadar Yatırımcı İlişkileri Strateji ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalıştı. Halen Kurumsal, Yatırım Bankacılığı ve Global Piyasalardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısına bağlı olarak  Entegre Düşünce ve Raporlama Yöneticisi görevini sürdürüyor. Kurumsal Yönetim, Kamuyu Aydınlatma ve Sürdürülebilirlik Komitelerine katılan ve Banka’nın bu konulardaki çalışmalarını, özellikle şeffaflık, raporlama ve multimedya odağında takip eden Özonur, ayrıca Banka’nın yatırım topluluğu ve derecelendirme kuruluşları ile olan ilişkilerini çeşitli iletişim araçlarıyla yönetiyor.

 

İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olan Özonur, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden Lisans, Sabancı Üniversitesi’nden Executive MBA yüksek derecesini aldı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey, Türev Araçlar ve Kurumsal Yönetim lisanslarına sahip.