Mehmet Gerz

  1. Anasayfa
  2. Konuşmacılar
  3. Mehmet Gerz
Mehmet Gerz

Mehmet Gerz

Ata Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür

11 yıldır Ata Portföy Yönetimi’nde genel müdür  olarak görev yapan Mehmet Gerz, daha öncesinde ABD’li fon yönetim şirketi Drake Capital’da Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya yatırımlarından sorumlu bölge genel müdürü olarak görev yaptı. Finans sektöründe 25 yıllık deneyimi olan Mehmet Gerz, Yapı Kredi Yatırım’da genel müdür yardımcısı, Bayındır Menkul, Oyak Yatırım, GFC Menkul ve Sparx adlı Japon fon yönetim şirketinde araştırma müdürlüğü görevlerinde bulundu.

 Boğazici Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunu olan Gerz, ABD’de University of Maryland’de finans alanında çift dal yüksek lisans (MBA/MS) eğitimini Türk Eğitim Vakfı bursu ile tamamladı. Meslek hayatı ile birlikte İTÜ’de İşletme alanında doktora eğitimine devam eden Gerz, Ekim 2019’da Duke Üniversitesi davranışsal finans araştırma merkezi Common Cents Lab akademik üyesi (“global fellow”) olmuştur. 

FODER (Finansal Okur Yazarlık ve Erişim Derneği)’de yönetim kurulu üyeliği, Yatırım Profesyonelleri Derneği ve Rize Vakfı’nda denetim kurulu üyeliği yapmakta ve Türk Eğitim Vakfı eğitim faaliyetlerine gönüllü olarak katkı yapmaktadır. Capital adlı aylık dergide Piyasalar adlı bir köşe yazmakta olan Mehmet Gerz, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.