M. Seli̇m Yazıcı

  1. Anasayfa
  2. Konuşmacılar
  3. M. Seli̇m Yazıcı
M. Seli̇m Yazıcı

M. Seli̇m Yazıcı

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği Başkanı

 Türk finans piyasasına ilk olarak 1996 yılında yatırım bankacılığı tarafında adım atan Selim Yazıcı, 2002 yılında TEB Yatırım’a banka ve sigorta sektörü analisti olarak geçiş yaptı. TEB’in görevlendirmesi ile bir dönem New York’ta Türk pay senetlerinin Amerikalı yatırımcılara pazarlanmasında çalışan Yazıcı, 2006-2009 yılları arasında Londra’da Lehman Brothers, Nomura ve Unicredit gibi uluslararası kurumlarda Türk bankacılık sektörünü kıdemli analist olarak incelemeye devam etti. Türkiye’ye döndükten sonra yine TEB Yatırım’da yönetici olarak aynı işi yapmaya devam eden Yazıcı, 2012 yılında portföy yönetimi sektörüne TEB grubu içinde transfer oldu ve 2014 yılında TEB Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Selim Yazıcı 2020 Haziran ayında TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine atandı.

 Türk Sermaye Piyasalarının gelişmesine profesyonel örgütlerde görev alarak da destek veren Selim Yazıcı, 2018 yılında Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) Başkanı ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Denetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2020’de TSPB Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Yazıcı, aynı zamanda Avrupa Fon ve Varlık Yönetimi Birliği (EFAMA) ve Birleşik İpotek Finansmanı Şirketi (BİFAŞ) yönetim kurulu üyeliklerini sürdürmektedir.

 İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan Selim Yazıcı yüksek lisans derecesini ekonomi ve finansman alanında University of Warwick’den almıştır.